7 būdai efektyviai pasireklamuoti internete

reklama

Kai šefas pasikviečia marketingo vadovą į kabinetą ir rėžia tiesiai šviesiai „Viskas, skirsime pinigų reklamai internete“, pastarojo širdis pradeda plaktis smarkiau ir gyvenimas, atrodo, pagerėja per sekundės dalį. Dažniausiai greitai vėl viskas stoja į savo vėžes, kaip vadovas konkretizuoja numatomą reklamos biudžetą: „po 100 eurų per mėnesį ir nė centu daugiau!” Še tau, boba, ir devintinės… Ką galima padaryti su tokiu „įspūdingu“ reklamos būdu?

Neverkšlenkite, mieli reklamos vadybininkai. 100 eurų per mėnesį – pasakiški pinigai, už kuriuos tikrai rasite, kaip efektyviai pasireklamuoti. Tereikia tik pasiskaičiuoti ir paprašyti vadovo sąskaitas apmokėti už tris mėnesius, kad būtų galima kažką nuveikti bent su 300 eurų. Ką daryti konkrečiai? Kaip neviršyti duoto biudžeto? Metams jis tikrai kuklus – 12×100=1200 eurų.

Nepamirškite vieno – šefui reikia parodyti gerus rezultatus, kad kitais metais biudžetas augtų jau iki 200 eurų mėnesiui, o jūs vis dar turėtumėte darbą…

1 Skelbimų portalai

O taip, teks pasirašyti keletą skelbimų, kuriuose tinkamai reklamuokite savo paslaugas ar parduodamas prekes. Verslui šie skelbimai dažnai būna mokami. Skelbiu.lt ima apie 10 eurų už skelbimą, kuris rodomas berods 2 mėnesius. Reiškia drąsiai galite dėti bent 4 skelbimus ir per mėnesį jiems išlaidos bus 20-30 eurų.

2 SEO straipsniai

Pasirinkite tam tikrą paslaugą, kuri atneša daugiausiai pelno. Arba produktų grupę, kur pelno marža didžiausia. Štai ją pabandykite iškelti aukščiau Google paieškoje. Tiesiog susitvarkykite savo puslapyje esantį tekstą ir kelis mėnesius iš eilės užsakykite po 4-5 straipsnius. SEO straipsnis kainuoja apie 15 eur ir mažiau, todėl per mėnesį išleisite 60-75 eurus. Tokią kampaniją darykite su pertraukomis kas pora mėnesių, tad per metus turėsite apie 15 SEO straipsnių. Jei raktinis žodis, kurį optimizuojate, nėra itin konkurencingas, tiek gali ir neprireikti…

3 Reklaminis straipsnis savame puslapyje

Paruoškite ilgą, naudingą tekstą apie tam tikrą jūsų siūlomą paslaugą ar prekių grupę. Patalpinkite jį savo svetainėje. Už 500-700 žodžių straipsnį sumokėsite apie 50 eurų. Straipsnius ruoškite po vieną kas tris mėnesius, tad per metus jų turėsite 4. Straipsnis turėtų vengti bukos reklamos, būti panašus į neutralų. Tada tokį galima pasiūlyti perspausdinti didiesiems naujienų portalams. Jie tai daro nemokamai, taip pat duoda ir nuorodą į šaltinį – jūsų puslapį. Straipsniuose turėtų būti ir citatos, kurias pasako atsieit kalbinamas jūsų brangus vadovas.

4 Google Ads reklamos

Google Ads rekamos yra labai efektyvios. Apie tai, kaip paleisti Googe Ads kampaniją, galite perskaityti čia. Svarbu, kad iš pradžių skirtumėte nedaug pinigų – kad ir po 50 eurų per mėnesį, kas antrą mėnesį. Per metus tai atsieis 6×50=300 eurų.

5 Youtube reklama

Čia investuoti teks šiek tiek daugiau, nebent patys sugalvosite pasigaminti video klipą patys. Tai nėra neįmanomas variantas, tačiau rekomenduotina video kūrybą palikti profesionalams.

6 Facebook skelbimai

Už juos mokėti daug nereikia, bet jei intriguojančiai paruošiama visa kampanija, ją pamačiusiųjų ir Facebook puslapio sekėjų gretos augs, kaip ant mielių. Tai gana paprasta padaryti. Kainuoja tik reklamos parodymai tavo draugams – po 20 eurų už įrašą.

7 diskusijos Facebooke ir forumuose

Irgi nemokamas būdas pasireklamuoti. Tik reikia tai daryti su protu, nes gali greitai atsisukti prieš jus, kai reklamos bus per daug ir per įkyrios.

Suskaičiuokime išlaidas:

  • skelbimų išlaidos: 20×12=240 eur per metus.
  • SEO straipsniai: 4×60=240 eurų per metus.
  • Reklaminiai straipsniai: 4×50=200 eurų per metus.
  • Google Ads – 6×50=300 eurų per metus.
  • Video reklama įskaičiuojama į Google Ads reklamos kainą, su sąlyga, kad vaizdo klipą kursite patys.
  • Facebooko skelbimai – po 20 eu kas mėnesį – 20×12=240 eurų.
  • Diskusijoms forume pinigų leisti nereikia.

Viso: 1220 eurų metams. Biudžetas šiek tiek viršytas, tad teks atsisakyti vieno Facebooko įrašo už pinigus, arba skelbimo.