Aktyvus poilsis gamtoje su visa šeima – ką rinktis?

baidarės
Atostogos su šeima yra puiki galimybė artimiesiems drauge praleisti laisvą vasaros laiką ar tiesiog pasimėgauti ilgomis savaitgalio dienomis. Nors visi mėgstame ramiai pagulėti ant šilto smėlio šalia banguojančios jūros, kartais aktyvus poilsis gamtoje yra būtent tai, ko negalima išmesti iš galvos. Tiesa, atsiranda kita problema – kaip surasti pramogą, kuri atitiktų tiek jaunesnių, tiek vyresnių šeimos narių poreikius ir fizines galimybes? Siūlome išbandyti baidares! Tai puiki galimybė išbandyti savo jėgas, mėgautis malonia kompanija ir gėrėtis nepakartojama Lietuvos gamta.

Kodėl nepralošite, pasirinkę baidares?

Baidarių populiarumą lėmė jų universalumas. Tai pramoga, kuri atitinka ne tik aktyvaus laisvalaikio mėgėjų poreikius, bet ir ramesnių plaukikų interesus. Viskas priklauso nuo to, kokį maršrutą pasirinksite. Jei nebijote iššūkių, turite daug energijos, o fizinis darbas nėra jūsų priešas, tuomet sudėtingas, vingiuojantis, pilnas kliūčių plaukimo maršrutas yra būtent tai, ko jums reikia. Vis dėlto, jei nemėgstate iššūkių ir labiau žavitės ramiu plaukimu, kurio metu galėtumėte bendrauti su artimaisiais ir grožėtis aplinka, baidarių nuomotojai jums pasiūlys gan tiesų ir ramų, kliūčių nestabdomą plaukimo kelią. Itin populiarus sprendimas šeimoms – rinktis „tarpinį“ variantą tarp itin sudėtingo ir itin paprasto plaukimo maršruto, kuris leis mėgautis tiek visais ramios kelionės privalumais, tiek pareikalaus greitos reakcijos, jėgų kliūčių įveikimui ir kartais pasitaikančio intensyvaus irklavimo.

Ką turėtumėte žinoti, jei plaukiate su mažais vaikais?

Jei į plaukimą baidarėmis ketinate pasiimti mažų vaikų, visų pirma turite pasirūpinti jų saugumu. Nors kelionės baidare nėra pavojingos, vis dėlto, privalote laikytis tam tikrų taisyklių. Visų pirma, jei vaiko amžius neleidžia jam pačiam irkluoti, vaikas turėtų būti sodinamas specialioje kėdutėje tarp abiejų tėvų. Jei vaikas yra vyresnis ir gali irkluoti pats, sodinkite vaiką baidarės priekyje (sėdintysis gale matys vaiko veiksmus, be to, beveik visa baidarės valdymo jėga tenka gale sėdinčiam irkluotojui). Viso plaukimo metu būtina dėvėti gelbėjimosi liemenes. Primename, kad plaukimo metu baidarėje negalima stovėti, kadangi laivelis gali apvirsti.