Apie buhalterines paslaugas iš įvairių pozicijų

buhalteris

Koks jūsų požiūris į buhalteriją? Tai klausimas, į kurį sunku atsakyti. Ne todėl, kad neturėtumėte nuomonės, o dėl to, kad formuluotė pernelyg abstrakti. Buhalterines paslaugas teikiančios įmonės galėtų išvardyti daug dalykų, reprezentuojančių šios srities įvairovę. Pavyzdžiui:

  • Tiksli apskaita
  • Įstatymų laikymasis
  • Nuolatinis piniginių srautų kontroliavimas ir stebėjimas
  • Greita reakcija
  • Geras teisinių reikalų išmanymas.
  • Pigios paslaugos
  • Kokybiškos paslaugos.

Tikriausiai visus šiuos punktus laikytumėte teigiamais. Nors tikėtina, kad apie pigias buhalterines paslaugas nebūtinai atsilieptumėte pozityviai. Užtat sutiktumėte, kad kokybiškos paslaugos – visu šimtu procentų geras dalykas.

O kai pradedame kalbėti apie įstatymų nesilaikymą, apie bandymus mokėti atlyginimus vokeliuose ir pan., tada mūsų požiūris anaiptol nėra teigiamas. Bet nusižengimą darantis asmuo vargu ar pritars, kad įstatymų nesilaikymas yra blogas reiškinys. Žinoma, žvelgiant iš įvairių pozicijų, ypač iš valstybės pusės ir brėžiant ilgalaikę perspektyvą, nesąžiningas buhalterijos tvarkymas yra kaip kokia kandis. Gal ir kyla minčių, kad įstatymų apėjimas duoda naudos, tačiau aukštesnio lygio logika sako, kad to daryti neverta. Juk nenorėtumėte gyventi sukčių valstybėje, ar ne?

Aptariant buhalterines paslaugas iš pačių buhalterių pusės atsiranda tikimybė, kad kas nors tai ims traktuoti kaip bandymą pareklamuoti. Vis dėlto reikėtų suprasti, kad joks verslas be geros buhalterijos neįsisuks taip, kaip galėtų. Vadinasi, net jeigu reklamuotume buhalterinių paslaugų įmonę, tai būtų naudingas informavimas, o ne betikslis skatinimas. Sąžiningoms įmonėms pravartu žinoti apie gerus buhalterius, tiesa?

O kas yra sąžiningumas? Kai 1000 eurų pelnas neįforminamas kaip 300 eurų. Kai 700 eurų atlyginimas nedalijamas į oficialią ir vokelio dalį. Ir taip toliau. Yra visokių pavyzdžių, susijusių tiek su sąžiningumu, tiek su nesąžiningumu, tačiau akivaizdu, kuo reikia sekti, – sąžiningais pavyzdžiais.

Beje, sąžiningumas svarbus ne tik atskiriems žmonėms, bet ir valstybei. Viskas apsigręžia bumerangu – jeigu valstybė sąžininga, tai ir žmogus sąžiningas, o jeigu žmogus yra sąžiningas, tai ir valstybė sąžininga. Lyg užburtas ratas, bet iš tikro labai logiškas ir reprezentuojantis daug įvairių procesų. O kai buhalterines paslaugas teikiančios įmonės tai suvokia, situacija versle ir visuomenėje tampa optimistiškesnė.