Dantų protezavimas po traukimo – ypač rūpimas klausimas

dantys

Internete galima rasti visko, tiesa? Ko gero, sutiksite su šia mintimi, nepulsite ginčytis ar dėstyti priešingų argumentų. Žinoma, sakoma, kad diskusijos yra neblogas dalykas, kad jose gimsta tiesa. Diskusijų forumai galbūt irgi panašus pavyzdys, bet šį kartą ne apie tai. Šį kartą apie odontologines paslaugas. O jeigu norite konkrečiau, štai pristatome, kokia yra tema: greitas dantų protezavimas.

Pristačius temą verta pateikti straipsnio planą. Bet prieš tai atkreipkite dėmesį, kad informacija apie dantų protezavimą pateikiama puslapyje https://dentastra.lt/odontologijos-klinikos-paslaugos/dantu-protezavimas/. Užsukę galėsite paskaityti, o jei kils klausimų, susisiekite dentastra.lt svetainėje esančiais kontaktais. O dabar – žadėtas straipsnio planas:

  • Dantų gydymas ir spartumas
  • Pokyčiai burnoje, kai trūksta danties
  • Savalaikis gydymas.

Dantų trūkumas – ne tik estetinis klausimas

Be papildomų aiškinimų puikiai suprantama, kad dantų protezavimas yra viena iš odontologijos sričių. Suvokiama ir tai, kad protezuoti reikia, jeigu trūksta vieno ar kelių dantų. O kuo čia dėtas greitis? Kodėl žmonės nori, kad procesas būtų spartus? Pirmiausia todėl, kad dantų (ar vieno danties) trūkumas nėra estetiškas. Kitas aspektas – sveikata, nors dažnai nė nepagalvojama, kad danties nebuvimas vienaip ar kitaip ją lemia. Pavyzdžiui, Dėl kokių nors priežasčių reikia traukti dantį. Gydytojas primena, kad laikui bėgant vertėtų protezuoti arba implantuoti, net jeigu tai kuris nors iš tolimesnių dantų ir jį ištraukus žmogaus išvaizda nepakinta.

Jeigu estetiniu požiūriu nieko blogo, tai kodėl apskritai reikėtų ką nors daryti? Šia tema pasisakytų kone visi odontologai, kadangi dantų protezavimas aktualus žvelgiant iš ilgalaikės perspektyvos. Danties trūkumas reiškia, kad kiti dantys „norėtų užimti jo vietą“. Kitaip tariant, burnoje vyks tam tikri pokyčiai. Kad jų būtų išvengta, rekomenduojama ištraukto danties vietoje protezuoti arba implantuoti. Antras variantas (implantavimas) paprastai sutinkamas palankiau, nes nereikia šlifuoti gretimų dantų. Aišku, implantuoti yra brangiau, o ir pati procedūra ne visiems imponuoja. Tik niekas neliepia skubėti. Odontologijos specialistai pasako, kiek mėnesių po danties traukimo negalima nei protezuoti, nei implantuoti. Juk viskas turi kaip reikiant sugyti ir, kaip populiaru visuomenėje sakyti, nusistovėti.

Greitas dantų protezavimas rūpi ne vienam žmogui. Toli gražu. Tai medicininė paslauga, aktuali tiek dėl sveikatos, tiek estetiniu požiūriu. O juk visi mes norime būti sveiki, gražūs. Ir būtų malonu, kad medicininės procedūros netruktų labai ilgai. Visgi greitis yra sąlyginė sąvoka. Kas jums atrodo spartu, kitam galbūt sukuria lėtumo įspūdį (arba atvirkščiai).

Taigi, greitas dantų protezavimas kelia susidomėjimą, tačiau gerokai svarbiau viską atlikti laiku. Svarbiausia burnos ertmės neapleisti, antraip prisireikia daugiau vizitų pas odontologą. Tai vadinama savalaikiu gydymu. Neapleidžiate, nedelsiate, neišsisukinėjate. Juk praėjus dešimčiai metų tikėtina daugiau problemų. Paprasčiausiai nėra tikslo vengti dantų gydytojų, nes šiuolaikinės odontologijos esmė – padėti. Tai itin pažangi medicinos sritis.

Beje, tikriausiai mąstote, ką daryti tiems, kuriems tenka traukti matomoje vietoje esantį dantį. Gali pagelbėti vadinamoji momentinė implantacija. Bet apie viską tikslingiausia kalbėtis su savo gydytoju. Susisiekite, susitarkite. Svarbu harmonija. T. y. nėra ko laukti metų metus, bet niekas neliepia apsispręsti per pusę minutės, kokių procedūrų pageidausite.

Tiek dantų protezavimo, tiek kitų procedūrų poreikis ir reikšmė – labai dideli. Tai sveikata ir estetika, funkcionalumas ir komfortas. Jeigu jums ši tema kaip tik svarbi, linkime surasti puikius gydytojus, kurie parinks tinkamiausias procedūras ir leis džiaugtis nuostabiais – sveikais ir gražiais – dantimis.