Kaip kuriami internetiniai puslapiai

tinklalapių kūrimas

Tikriausiai interneto puslapio atsiradimo procesas yra apgobtas mistika ir paslaptimis. Dauguma verslų, užsakančių interneto puslapius net neįsivaizduoja, kaip viskas daroma, kokie specialistai dirba. Paprastas įsivaizdavimas yra tas kad dizaineris nupiešia, o programuotojas suprogramuoja… Bet viskas vyksta kiek kitaip. Abejones išsklaidyti padeda reklamos agentūros Taurus Media interneto puslapių kūrimo skyriaus specialistai.

Svarbiausias žmogus – projektų vadovas

Kuriant bet kurį interneto puslapį svarbiausias žmogus yra projektų vadovas. Jo darbas yra labai svarbus, nes būtent jis

  • Suderina su klientu techninę užduotį;
  • Nustato su klientu puslapio struktūrą;
  • Padeda su dizaino parinkimu;
  • Rūpinasi esamu ir būsimu turiniu, bei jo sudėjimu į puslapį;
  • Testuoja ir tikrina, ar viskas veikia taip, kaip turėtų.

Projektų vadovas yra atsakingas už savo kolegų darbą, atlikimo terminus ir kitus dalykus. Beje, jis koordinuoja ir bendradarbiavimo sutarčių pasirašymą, sąmatas, atsiskaitymus už atliktas paslaugas ir t.t.

Be projektų vadovo žinios puslapio paleisti negalima.

Programuotojas kartais dirba vos 1 valandą

Taip, tai tiesa. Programuotojas kartais dirba labai trumpai. Dažniausiai jam yra pateikiama būsimojo puslapio struktūra ir kliento pasirinktas dizainas, kurį reikia „užmauti“ ant paprasto WordPress puslapio.

Visa kita atlieka pats projektų vadovas – įdiegia daugumą įskiepių, sudeda reikalingą informaciją. Jei kyla kokių problemų, tada programuotojas lenda į kodą ir padeda jas sutvarkyti. Paprastai profesionaliai parduodami puslapio dizainai yra pagaminti taip, kad visus tekstus ir informacinius blogus galima redaguoti, tad programuotojo pagalba čia reikalinga minimaliai.

Dizaineris gali ir neprisėsti prie interneto puslapio

Dizaineris daug darbo turi, kai klientas užsisako unikalų dizainą. Tada pirminiai variantai, derinimai, karpymas ir HTML dalies paruošimas užima laiko, taip pat reikalauja resursų. Kai dizainas yra nuperkamas iš katalogo, dizainerio rankos reikia labai nedaug. Jis dažniausiai sukuria reklamines iliustracijas, retušuoja darbuotojų nuotraukas pagal dizaino šablono reikalavimus ir t.t. Drastiškų pakeitimų ir dizaino darbų jam nereikia daryti.

Papildomai dizainą gali peržvelgti UX specialistas ir pateikti savo analizę bei įžvalgas. Tai labai svarbu kuriant prekyba užsiimančius tinklalapius – el. parduotuves. Be to ir Google dabar atsižvelgia į patogumą vartotojams.

SEO specialistas atlieka vidinę optimizaciją

Ne visur, bet kai kur prie puslapio dirba ir SEO specialistai. Jų darbas čia aiškus – atlikti vidinio optimizavimo paieškos sistemoms darbus. Jie puslapį įvertina, pasižiūri užsikrovimo greitį, taksonomiją (tinklalapio vidinių puslapių adresų struktūrą), turinio pritaikymą paieškai ir kitus svarbius dalykus. Jei kyla kokių problemų, programuotojas gauna papildomų užduočių. Viskas atliekama su projektų vadovo žinia, kuris yra atsakingas už tinklalapio turinį.

Tiek žmonių paprastai dirba su solidžių verslų interneto puslapiais. Kartais programuotojai bando būti ir dizaineriai, ir SEO specialistais, tad rezultatas išeina gana neprognozuojamas.