Kodėl keramikinės čerpės stogams gali tikti?

čerpės

Statant namą, labai svarbu yra tinkamai įvertinti, kokias medžiagas rinktis ir žinoti, kokie yra jų privalumai bei trūkumai. Specialistai įspėja, jog daug dėmesio reikėtų skirti namo dangai. Vienas populiaresnių pasirinkimų Lietuvoje – keramikinės čerpės stogams. Tačiau jų pasirinkimas yra gana platus. Verta išsianalizuoti, kokie yra šių keramikinių čerpių privalumai ir trūkumai.

 

Kodėl verta rinktis čerpes?

Renkantis stogo dangą, čerpės yra vienas populiariausių sprendimų visame pasaulyje. Pirmiausia todėl, jog tai yra toks sprendimas, kuris tikrai tarnaus ilgai. Be to, labai dažnai svarbu žinoti, kad čerpės yra viena universaliausių stogo dangų. Visame pasaulyje jos plačiai taikomos dengti ne tik privačius namus, bet ir viešosios paskirties pastatus. Be to, jas lengva derinti prie įvairių stilių nao eksterjero. čerpių danga puikiai tinka tiek kuriant klasikinį ar senovinį stilių, tiek dengiant modernaus stiliaus namus.

 

Keramikinių čerpių privalumai

Keramikinės čerpės stogams – tai ilgus metus namų stogų dangoms taikomas sprendimas, kurį paveldėjome iš savo vyresnių kartų. Šiandien šių čerpių gamybos technologija smarkiai ištobulėjo ir rinkai siūlo patikrintą sprendimą. Kaip vienas svarbiausių tokių čerpių privalumų yra ilgaamžiškumas. Tinkamai pagamintos čerpės tarnaus ilgai ir daugelį metų nekeis savo formos bei spalvos. Profesionalūs gamintojai keramikinėms čerpėms suteikia 30-ies ar net iki 50-ies metų garantiją.

Taip pat svarbu žinoti, jog tokios čerpės yra pagamintos kaip labai atsparios mechaniniams pažeidimams bei aplinkai. Jos lengvai gali būti atsparios svoriui, nepasiduoda spaudimui ar trynimui. todėl nereikia baimintis, jog padengus stogą keramikinėmis čerpėmis, negalėsite ant jo užpilti prireikus atlikti remonto darbus ar norint nuvalyti namo stogą.

Ar čerpės turi trūkumų?

Tikri stogo dangų profesionalai Jums pateiks ir daug daugiau privalumų, kurie priskiriami keramikinėms čerpėms. Tai yra puiki garso izoliacija, lengva priežiūra, platus spalvų pasirinkimas, sunkesnis svoris, apsaugantis nuo stipraus vėjo padarinių. Turbūt vienintelis tokių čerpių trūkumas yra jų kaina. Renkantis keramikines čerpes stogams, reikės pasirūpinti specialiais tvirtinimo elementais, tinkamai paruošti stogą. Taip pat nepatariama tokios dangos montuoti patiems. Geriau kreiptis į profesionalus, kasdien dirbančius su šiomis medžiagomis. Tai, žinoma, šiek tiek išaugina galutinę stogo dengimo vertę, tačiau ilgus metus džiuginanti kokybė to verta greitai leis pamiršti apie sumokėtus pinigus.