Naujos statybos butai Vilniuje: kodėl naujas būstas geriau nei senas?

Planuojant persikelti į nuosavą būstą, daugelį kamuoja ta pati dilema: keltis į senesnės statybos, tačiau pigesnį butą ar rinktis būstą naujos statybos pastate? Specialistai teigia, kad naujos statybos butai Vilniuje yra patikimesnis sprendimas. Kodėl?

Kainų skirtumai – nebe tokie kontrastingi

Pastebima, kad NT rinkoje vyksta ryškūs pokyčiai, o kainos keičiasi: štai naujos ir senos statybos būstų įkainiai net panašėja tarpusavyje, pavyzdžiui 1 kvadratas senos statybos butuose kainuoja nuo 1,3 iki 1,6 tūkst. eur., o naujos statybos butai Vilniuje – 1,2-1,8 tūkst. eur. už kvadratą. Taigi, neverta vadovautis įsitikinimu, kad senos statybos butas bus pastebimai pigesnis už naują.

Verta atsižvelgti į šildymo išlaidas

Kalbant apie būsto energinę klasę, pranašumą turi naujos statybos butai Vilniuje. Juose dažniausiai įrengta rekuperacijos sistema, todėl nebūtina atverti langų, siekiant užtikrinti gerą patalpų vėdinimą. Seno tipo būstuose nėra palaikoma tinkama mikrocirkuliacija, tenka reguliariai vėdinti butą, kad patalpose būtų grynas oras. Tai ne tik kelia diskomfortą, bet ir sukelia šilumos nuostolių, gerokai padidina šildymo sąskaitą.

Remontas gali atsieiti brangiau

Naujos statybos butai pasižymi protingu, funkcionaliu išplanavimu, kuris puikiai tinka šiuolaikinio miesto žmogaus gyvenimo ritmui. Tokių butų paprastai nereikia perplanuoti, griauti sienų ir t.t. Tuo tarpu senos statybos butai, statyti prieš kelis ar daugiau dešimtmečių, dažniausiai prašosi tokio tipo remonto. Deja, tai nėra pigus malonumas ir galutinė buto kaina dar gali gerokai pakilti.

Taip pat seni būstai dažnai turi nepakankamą triukšmo izoliaciją, todėl norint gyventi komfortiškai, negirdėti už sienos gyvenančių kaimynų kasdienybės, teks papildomai atseikėti izoliacijos darbams. Gyvenant naujos statybos bute šios problemos kilti neturėtų.

Galima rinktis butą su apdaila

Viena pagrindinių paskatų pirkti senos statybos butą – dažniausiai šie būna pilnai įrengti. Tiesa, kad dažnai naujos statybos butai Vilniuje parduodami be apdailos, tačiau situacija keičiasi. Atsižvelgiant į naujakurių poreikius, vis daugiau NT bendrovių pasirūpina buto daline ar pilna apdaila, įrengimu, todėl tikrai pavyks įsigyti Jus dominantį variantą!