Naujų padangų pasirinkimas – kur kas paprasčiau, nei atrodo

padangos

Tinkama automobilio eksploatacija reikalauja nuolatinės techninės transporto priemonės priežiūros. Naujų padangų pasirinkimas yra vienas svarbiausių procesų, lemiantis tiek jūsų saugumą, tiek vairavimo komfortą. Tiesa, itin plati padangų pasiūla pirkėjams gali sukelti neplanuotų rūpesčių – kaip išsirinkti iš gausaus asortimento, sutaupyti ir gauti kokybišką produkciją? Ekspertai teigia, kad viskas kur kas paprasčiau, nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio, svarbiausia – žinoti kelias laiko patikrintas taisykles ir jomis vadovautis priimant sprendimą.

 

Kokį automobilį vairuojate?

Vienas svarbiausių darbų – įvertinti automobilio techninę charakteristiką. Rinkdamiesi padangas pernelyg nenutolkite nuo gamintojo rekomendacijų, kadangi vairavimas gali tapti nepatogus, neekonomiškas ir nekomfortiškas. Gamintojo rekomenduojamos padangos visuomet tiks jūsų automobiliui. Iš kitos pusės, reikia pripažinti, kad tai, kas tinka automobiliui, nebūtinai tinka jums, t. y. gali būti, kad vairavimui keliate kitokius reikalavimus. Tokioje situacijoje būtina pasidomėti, kokios padangos gali būti pasirenkamos kaip alternatyva jūsų transporto priemonei arba turėtumėte nuvykti į automobilių servisą, padangų pardavimo saloną ar pasikalbėti su šios srities meistrais, kurie padės priimti optimaliausią sprendimą konkrečiu atveju.

 

Kokiomis oro sąlygomis vairuosite?

Renkantis naujas padangas labai svarbu įvertinti oro sąlygas. Šiuo atveju svarbu atsižvelgti ir į šalies, kurioje gyvenate, klimato sąlygas ir į konkretų metų laiką. Jei metinė oro temperatūra jūsų šalyje stipriai nesvyruoja, verta galvoti apie universalias padangas. Vis dėlto, šis sprendimas nėra itin palankus Lietuvai, kur turime itin kaitrias vasaras ir labai šaltas žiemas. Apskritai, jei žiemos mėnesiais temperatūra nukrenta žemiau 7 °C, rekomenduojama šaltajam sezonui rinktis žiemines padangas, o vasaros orams – vasarines padangas. Primename, kad kiekvienoje šalyje teisės aktai dėl žieminių ir vasarinių padangų naudojimo skiriasi.

 

Koks jūsų biudžetas?

Svarbu nuspręsti, kokią sumą naujoms padangoms galite skirti. Suprantame, kad kiekvienas vairuotojas nori sutaupyti. Vis dėlto, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad pigi, nežinomo gamintojo produkcija paprastai tarnauja kur kas trumpiau ir negali užtikrinti vairavimo komforto ar maksimalaus saugumo. Tuo tarpu žinomas padangų gamintojas ir patikimas pardavėjas, pvz., Padangos plius, gali užtikrinti, kad naujosios padangos atitiks aukštus eksploatacijos rodiklius, garantuos jūsų saugumą ir tinkamą automobilio eksploataciją. Optimalus sprendimas – padangas pirkti akcijų ir išpardavimų metu.

 

Kokie jūsų vairavimo įpročiai?

Nuo to, kaip jūs vairuojate, gali priklausyti ir tinkamų padangų pasirinkimas, pvz., ar mėgstate patikrinti savo automobilio galimybes ir važinėjate greitai? Ar kasdien važiuojate daug kilometrų? Ar dažniau važinėjate mieste ar užmiestyje? O gal automobilis jums reikalingas tik trumpoms kelionėms į darbą? Prieš priimdami sprendimą, įvertinkite padangų eksploatacines charakteristikas ir rinkitės konkrečiai jūsų vairavimo stiliui tinkančią produkciją.