Vyriškos piniginės (ne)stileivoms

Natūralios odos Pierre Cardin piniginės

Pripažinkite vieną akivaizdų faktą. Vyriškos piniginės nėra labai stilingas aksesuaras. Štai moteriškos – taip, o vyriškos stiliumi net nekvepia. Kodėl?

Vyriskospinigines.lt atstovai mums papasakojo apie šiuolaikines piniginių tendencijas nemažai įdomių dalykų. Tarp jų ir atsakymai į šiuos rūpimus klausimus.

Kodėl vyriškos piniginės yra konservatyvios?

Pagrindinė priežastis – vyrai pinigines laiko kišenėse ir išsitraukia labai retai. Dėl to jos nėra derinamos prie rūbų, batų, akinių ir juo labiau rankinės, kaip kad tai daro moterys. Klasikinis švarkas, kurio vidinėje kišenėje pūpso trikampio formos oranžinė dryžuota piniginė… Kažkodėl toks derinys neįtikina ir jis retas. Vyrai savo piniginėmis nesididžiuoja ir nedemonstruoja savo stiliaus suvokimo, todėl jie renkasi paprastas, konservatyvių formų pinigines.

Vyriškų piniginių prabanga

Jei jau piniginės yra paprastos, nereiškia, kad jos negali būti socialinio statuso rodiklis. Prabangi piniginė yra iš labai kokybiškos odos. Jos dizaino kūrėjai – žinomi pasaulyje dizaineriai. Tokiu būdu galima rasti žinomų prekės ženklų, tokių, kaip Pierre Cardin, Harvey Miller ar Emporio Valentini gaminių.

Plonos piniginės

Damos piniginėje telpa ir kosmetika, ir telefonas, jau neskaičiuojant dešimčių nuolaidų kortelių, dokumentų ir net pinigų. Vyrams tiek visko dėti nereikia. Be to jie puikiai skiria, kuri piniginė yra kelioninė, kuri kasdieniniam naudojimui, o kuri skirta vakarėliui (maža, kurioje telpa mažai pinigų ir kelios kortelės). Vyrai renkasi plonas vyriškas pinigines, nes jos pūpso kišenėje ir gadina vaizdą.

Kiek kišenėlių turi vyriška piniginė?

Reikia bent 5:

  1. Popieriniams banknotams;
  2. Metalinėms monetoms;
  3. Permatoma kišenėlė vairuotojo teisėms ar asmens dokumentui;
  4. 3-4 skylių skyrelis kortelėms. Paprastai į vieną telpa 3 kortelės, tad jų piniginėje ir taip būna virš 10.
  5. Slapta kišenėlė rečiau naudojamoms kortelėms, užrašams.

Viskas, daugiau nieko nereikia klasikinei piniginei.

Gali būti užtrauktukas, tačiau juo ne visada patogu naudotis parduotuvėje. Piniginė turėtų būti su užsegimu, nes padauginus kortelių, užsegtuko neturinčios piniginės labai išipučia.

Kokia vyriškų piniginių spalva?

Yra realiai dvi pagrindinės spalvos – juoda ir tamsiai ruda. Rečiau pasitaiko šviesiai rudos arba oranžinės spalvos piniginės iš šviesesnės odos. Tiesa, ji su laiku patamsėja. Jei piniginė yra ne odinė, o medžiaginė, dažniausiai vyrauja juoda ir žalsva spalva, chaki. Tai militaristinio stiliaus aksesuaras, kurį daugelis vyrų irgi mėgsta. Raudonos, geltonos, rožinės, purpurinės spalvos piniginių reikia ieškoti su žiburiu. Greičiausiai jos net ne vyriškos, o skirtos paaugliams, siekiantiems visame kame išsiskirti iš minios.

Kodėl tokia „skurdi“ spalvų gama? Vis kalta ta natūrali oda. Senovėje iš odos buvo siuvami kapšeliai, kuriuose vyrai dėdavo monetas ir rišdavo prie diržo. Vėliau jie keitė savo formą, tačiau medžiagos išliko tos pačios. Juoda ir ruda – natūralios odos spalvos, todėl jos ir prigijo labiausiai.

Be to tokios spalvos yra maskuojančios – nelabai skiriasi nuo stalo, tad iš tolo sunku suprasti, kur piniginė, o kur pirštinės ar skrybėlės kraštas. Tai apsauginė funkcija, kurią turi vyriškos piniginės.