Vyriškos piniginės: svarbu ne tik pinigų kiekis, bet ir šių saugojimo vieta

vyriškos piniginės

Jei moterys, greta gausaus garderobo, turi ne ką mažesnį kiekį aksesuarų, tai vyrai šiuo atveju yra kur kas nuosaikesni. Tiesa, be piniginės tik retas kelia koją iš namų. Pastaroji, tinkamai parinkta, gali ne tik atlikti savo praktinę funkciją, bet ir tarnauti kaip įvaizdį papildanti detalė. Kaip vyriškos piniginės keitėsi metams bėgant bei kokiais kriterijais šio aksesuaro pasirinkimas grindžiamas šiandien?

Žmonės turtėja, o piniginės…mažėja

Prisiminus senovės civilizacijų istoriją, piniginės buvo siejamos su…vargu. Šios, tuomet atrodžiusios kaip didelis medžiaginis maišas, buvo tinkama talpa maistui laikyti (aišku, ir vienai kitai monetai – juk kalbame apie pinigines) ir dažniausiai kartu lydėdavo tik varguomenę – aristokratijai toks aksesuaras priimtinas nebuvo.

Viduramžiais piniginė transformavosi į maišą, tvirtinimą prie diržo. Jame kariai, be monetų, susidėdavo maisto atsargas bei kitus būtiniausius daiktus. Atėjus Renesansui, piniginės tapo įprastu atributu ir aukštesnei visuomenės klasei: jei vargingesni turėdavo paprastus odinius maišelius pinigams laikyti, tai turtuolių piniginės išsiskyrė prašmatnesniu dekoravimu.

1690 metais, atsiradus popieriniams banknotams, jau galima rasti kažką panašesnio į šiandien įprastas pinigines. Tiesa, tai tebebuvo odiniai maišeliai, tačiau šie, be skyriaus monetoms, turėjo ir specialias vietas popieriniams pinigams bei asmens dokumentui laikyti. Pramonei sparčiai vystantis, susidarė palankios sąlygos tobulinti ir piniginių gamybos technologiją, o šios, jau telpančios tiesiog į kišenę, tapo populiarios įvairiuose visuomenės sluoksniuose.

Kaip išsirinkti vyrišką piniginę?

Dabartinės vyriškos piniginės nuo savo protėvių gerokai skiriasi ne tik paskirtimi (čia laikome nebe maistą, bet tiesiog pinigus jam įsigyti), bet ir išvaizda bei galimų modelių gausa (akys raibsta vien užsukus į Technomada.lt!). Net jei vyras ir nėra reiklus šio daikto atžvilgiu, išsirinkti naują nėra taip paprasta. Paieškas palengvins atsakymai į kelis žemiau pateiktus klausimus.

Mėgstate jausti, jog piniginė guli kišenėje ar ieškote nedidelio, patogaus varianto?

Kaip atrodo jūsų piniginės turinys: skirtinga valiuta, daugybė monetų ar tik nedidelio formato banko bei nuolaidų kortelės?

Piniginė jums tėra praktiškas daiktas ar aksesuaras, padedantis pagyvinti stilių ir išsiskirti iš minios?

Vieno, dviejų ar trijų skyrių, su reikiamu kiekiu lizdų kortelėms susidėti, klasikinių neutralių spalvų ar, priešingai, ryškių atspalvių ir papildomais dekoro elementais – rinkitės tai, kas tinka bei patinka.