Ikiteisminis skolų išieškojimas

Skolų gali turėti tiek fiziniai, tiek ir juridiniai asmenys. Aišku, daug ramiau gyventumėme be jų, bet kartais taip jau gyvenime susiklosto, kad jos gali būti neišvengiamos, tad visada reikia prisiimti atsakomybę skolinantis ir žinoti, kaip gali būti išieškomos skolos. Atgauti pasiskolintą sumą galima teismo keliu arba dar iki šio žingsnio. Ikiteisminis skolų išieškojimas būna tuomet, kai yra siekiama išieškoti skolą iš skolininko be kreipimosi į teismą. Tokiu metodu yra siekiama susigrąžinti skolą ne teismo tvarka. Šis būdas yra priskiriamas pigiausiam ir greičiausiam, kai kreditorius atgauna savo lėšas iš nedėkingo skolininko. Nieko keisto, kad tokia skolų išieškojimo tvarka kainuoja nedaug, nes ji kreditoriui leidžia išvengti bylinėjimosi išlaidų, t.y. išlaidų už atstovavimą teisme, bylinėjimosi išlaidų, žyminio mokesčio ir kt. Jeigu manote, kad patys su šiuo procesu nebūsite kompetetingi susitvarkyti – kreipkitės į profesionalus. Egzistuoja įmonės, kurių viena iš pagrindinių veiklos krypčių yra skolų išieškojimas. Joms tereikia pateikti skolos faktą pagrindžiančius dokumentus. Būsite užtikrinti tinkamu ir savalaikiu skolos išieškojimu.

 Jeigu norite sužinoti, kaip bus vykdomas ikiteisminis skolų išieškojimas, pateiksime šio proceso eigą:

  • Visų pirma yra bandoma skolininką pasiekti turimais kontaktiniais duomenis. Jei tai taip lengvai padaryti nepavyksta, įmonės darbuotojai atlieka naujų kontaktų paiešką.
  • Pavykus susisiekti su skolininku, yra vedamos derybos dėl pradelsto įsiskolinimo sugrąžinimo.
  • Sudaromas skolos grąžinimo grafikas. Tai suteikia daugiau aiškumo tiek kreditoriui, tiek ir skolininkui.
  • Jei skolininkas vilkina procesą ar vengia bendradariauti, visada yra galimas skolininko vizitavimas bei informavimas apie galimas teisines pasekmes tuomet, jeigu skolininkas atsisakys padengti įsiskolinimą.
  • Skolų ieškojimo įmonė nuolat siunčia tinkamai paruoštus raginimus bei įspėjimus apie pareigą grąžinti skolą. Tai daroma visais turimais kanalais.
  • Su skolininku yra vedamos derybos.

Įmonė, kuri atsakinga už teisingą skolos išieškojimą, visus veiksmus atlieka organizuotai ir užtikrina skolininko finansinių įsipareigojimų įvykdymą. Tai gali būti faktinių aplinkybių konstatavimas, vekselių pasirašymas bei jų vykdymo užtikrinimas, įkeisto turto realizavimas aukciono būdu ir kita. Taigi ikiteisminis skolos išieškojimas visgi yra pats paprasčiausias ir greičiausias kelias atgauti skolą, kuris dažniausiai baigiasi tuo, kad skolininkas geranoriškai įvykdo savo įsipareigojimus.